Den: 29. 5. 2023
Republikové finále štafetového poháru
- Autor příspěvku Autor: honza_richter
- Datum příspěvku 29. 5. 2023
Žáci naší školy ZŠ Krátká reprezentovali Ústecký kraj v REPUBLIKOVÉM FINÁLE ŠTAFETOVÉHO POHÁRU v Benešově, kde se na atletickém ovále 25. 5. 2023 utkalo 16 družstev. Výkony našich závodníků, kteří do každého úseku štafety nastupovali s maximálním nasazením, dostaly naši školu na pěkné 10. místo.
Jednou to zlato přivezeme 🙂
Všem gratulujeme k dosaženému výsledku a děkujeme za reprezentaci školy ZŠ Krátká.
Z různých medií se na nás hrne spousta informací a jen málo kdo se dokáže zorientovat a poznat, které jsou pravdivé a které nikoliv. Díky projektu organizace RADKA, z.s. „Mediální prostor je výzvou“ podpořeného Nadací OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti, se k žákům dostaly informace zaměřené na témata mediálního tlaku, rozpoznání Fake news a dezinformací, ale také na problematiku sociálních sítí. Program je financován z Fondů EHP a Norska. Děkujeme za přípravu a realizaci paní Bc. Stanislavě Hamákové, DiS. a jejím kolegyním.
Realizované tematické přednášky a workshopy
- 2. ROČNÍK – pohádka „Online ZOO“
- 3. ROČNÍK – „Jak na sociální sítě“
- 7. ROČNÍK – „Digistories Nela“
- 8. ROČNÍK – „Sociální sítě a internet“
- 9. ROČNÍK – „ Rizika kyberprostoru“
Ve čtvrtých, pátých a šestých ročnících proběhly přednášky zaměřené na problematiku kyberprostoru a kyberšikany, které realizovala Policie České republiky.
Ing. Jaroslava Pokorná
Projektový den Lišky Bystroušky
- Autor příspěvku Autor: honza_richter
- Datum příspěvku 29. 5. 2023
Ve čtvrtek 25. 5. se konal pro 4. ročníky Projektový den Lišky Bystroušky pořádaný spolkem Srdcem k přírodě na téma Lesní ekosystém, práce v lese a naše zvěř.
Děti si uvědomily, jaký význam má les pro člověka. Seznámily se s funkcí lesního ekosystému a významem lesa v koloběhu vody. Byl jim přiblížen způsob života a soužití rostlin a živočichů zaměřených např. na lýkožrouta smrkového (lesního škůdce). Naučily se, jak před ním mohou les ochránit. Dozvěděly se, proč se kácejí stromy a jaký vliv to má na další růst stromů. Měřily tloušťku (obvod) stromu, seznámily se nejčastějšími měřidly (průměrka, pásmo). Vyhledávaly nemocné stromy, stromy vhodné na dřevo aj. Dozvěděly se, jak se jmenuje nejmohutnější strom na světě (sekvojovec kalifornský), nejstarší doložený strom tohoto druhu rostl 3266 let. Seznámily se s významem myslivosti v redukci lesní zvěře. Rozpoznávaly lesní zvěř dle kožešin, lebky živočichů. Pozorovaly ji i pomocí dalekohledu. Uvědomily si rozdíl mezi rohem a parohem, který si mohly prohlédnout. Uvědomily si funkci paroží, naučily se, jak se počítá paroží. Dozvěděly se, o co se stará v lese lesník a jak se o něj stará myslivec. Také už ví, co do lesa patří, a co naopak ne.
Byla to velice pěkně připravená akce, která se vydařila. Děti si tuto akci užily a ještě se dozvěděly mnoho nových informací, které jim pomohou k vzájemnému respektu nejen k druhým lidem, ale i k přírodě a životnímu prostředí.