Ukliďme Česko 2018

Ve středu 25. 4. 2018 se naše škola, ZŠ Krátká, znovu připojila k akci "UKLIĎME ČESKO". Dalo se dohromady cca 80 dětí z 2. stupně a ve 13. hod. jsme vyrazili směrem k hřišti za Dlouhou ulicí.

Vzhledem k tomu, že tuto lokalitu s našimi žáky rádi navštěvujeme, rozhodli jsme se, že znovu vyčistíme právě tento prostor. Tedy plochu od kontejnerového stání v Dlouhé, přes dětské hřiště, podél Kláštereckého potoka, směrem k Útočišti.  Děti byly skvělé, sbíraly s obrovským nasazením. Některé z nich neváhaly a statečně lovily nepořádek přímo z potoka. Některé „úlovky“ byly velice zajímavé. Od vysloužilé elektrotechniky, starých koberců až po ojeté gumy z automobilů. Nebyl to zrovna povzbuzující pohled. Ruce k dílu přiložily  i paní učitelky Mgr.Zdena Horská, Mgr. Blanka Kabeláčová, Mgr. Michaela Žatecká, Mgr. Petra Novotná, Mgr. Alena Tučímová, Mgr. Milada Mezníková, paní asistentka Karla Karhanová a Mgr. Štěpánka Hubertová.

Během hodiny a půl se nám podařilo naplnit kontejner, který jako vždy přistavila společnost Klášterecká kyselka s.r.o. Tímto jim moc děkujeme! Všichni zúčastnění měli dobrý pocit, že se podařilo něco užitečného zrealizovat a že pomohli, alespoň trošku, uklidit své město. Věříme, že tyto akce mají smysl a osloví všechny  spoluobčany, kteří se jistě budou snažit udržovat okolí našeho města čisté, aby v dalších letech bylo nepořádku méně.

Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili. Příští rok jdeme zase!!!

Fotogalerie: https://www.zonerama.com/ZSKRATKA/Album/4279544

Mgr. Štěpánka Hubertová